top of page

Lesní mateřská škola

HNÍZDO

 školka, která voní i chutná lesem

INFORMAČNÍ SETKÁNÍ
21.4. 2022 od 16.00 - 18.00 Ostravice

Těšíme se na Ostravici, tam, kde to brzy osídlíme! Těšíme na vás
6e384828-e748-4ec4-8384-5f2b52acba5e.jpeg

Zuzka Chýlek Váchová

Narodila jsem se ve Frýdku-Místku, vystudovala to, co teď k životu vůbec nepotřebuji, zato mě baví spousta věcí. Možná je to tím, že mě baví samotný život!

Od první třídy jsem tancovala závodně latinsko-americké tance, což mě neopustilo dodnes, jen se to přetransformovalo ve vášeň k salse. Přes tanec jsem se přirozeně dostala k hudbě a nyní hraji v africké skupině Simba Hula Watu.

Chodím ráda na procházky do přírody, kde si chodím vypínat hlavu a čerpat energii. Podobný účinek na mě mají hry intuitivní pedagogiky. Té se věnuji již osmým rokem a je to něco, co mi dává smysl a doporučuji to každému. Skrze své tělo, hlas a pohyb se dostáváte do přítomnosti a poznáváte sami sebe. Bez hodnocení, bez zaměření se na výsledek. Dáváte pozornost pouze tomu, co se děje právě v té chvíli. A o to se snažím i v každodenním běžném životě. 

 

Díky svému prvnímu synovi jsem se dostala k lesním školkám a za to jsem nesmírně vděčná. Mohu zde skloubit své dvě srdeční záležitosti, a to lásku k dětem a lásku k přírodě. V lesním klubu jsem pracovala 6 let a teď se těším, že všechny své zkušenosti využiji pro rozjezd nové lesní školky Hnízdo.

Ráda si hraji a od dětí se stále učím větší spontánnosti a radosti z malých věcí. Jsou k tomu velcí pomocníci a učitelé.

(Dokončuji studium Předškolní a mimoškolní pedagogiky na VOŠ Ahol, absolvovala jsem kurz akreditovaný MŠMT “Body percussion” a “Školka blízká přírodě”.)

Dominika Drmelová

Žiji s rodinou v Metylovicích na chalupě, kde jsem jako dítě trávila snad každý víkend a všechny prázdniny. Asi tady ve mně začala klíčit láska k přírodě a obdiv ke všemu živému a s tím snaha o ochranu toho všeho.

 

Další mou velkou láskou bylo cestování a jak už to u studentů bývá, do kapsy jsem měla hluboko. To mi ale otevřelo cestu dostat se k přírodě ještě blíž, protože odpadly starosti s ubytováním v jakýchkoliv příbytcích. Ubytování poskytla příroda. Ať už v lese v hamace, na pláži, nebo pod skalním převisem.

 

Proto jsem se dala na studia tímto směrem a to zemědělství tropů a subtropů, kde jsem se zaměřovala na udržitelné zemědělství a ochranu přírody v tropických zemích, čímž pádem jsem skloubila dva koníčky - lásku k přírodě a cestování, dohromady.

 

Osud mě ale nakonec zavedl trochu jinam. Narodily se mi dva synové, velké cestování šlo stranou a já jsem objevila svou třetí a tu největší lásku - lásku k dětem. Nic inspirativnějšího, živějšího a zábavnějšího než práce s dětmi pro mě není. Když k tomu přidám přírodu a život okolo, dává mi to všechno smysl. A to je pro mě lesní školka. :)

Dominika - foto.jpg
_DSC2144.jpg

Barbora Urbánková

V dětech vidím plnohodnotné parťáky a vidím v každém z nich jejich dar a sílu. Ráda s dětmi procházím přírodou, lesem a zažíváme spolu sílu živlů, živé přírody, spaní pod hvězdami, blbnutí v potoku. Moc ráda naslouchám s čím děti přicházejí, co v nich je a jak se to dá použít pro celek skupiny. Také moc ráda vyprávím příběhy a pohádky o dětech, které pohádku poslouchají. 

 

Vystudovala jsem Sociální práci na VOŠs a Pedagogiku vzdělávání dospělých na VŠ, ale celý život se věnuji práci s dětmi, mládeži i dospělými v přírodě. Nejvíce mi dala práce v Jesenickém Brontosauru, kde jsem vedla několik projektů: např. Čajový klub pro mládež, dětský oddíl, a projekt Cesta ke kořenům. 

 

Když se mi narodily děti, pracovala jsem ve dvou úžasných Lesních školkách - lesní pedagogika mi dává hluboký smysl, a provádění dětí lesem a krajinou je vzájemných obohacením, přínosem a láskou. Studovala jsem kurzy z Asociace LMŠ, a tyto poznatky v praxi kouzlili přesahy.

 

Takže holá holá děti a rodiče v září jdeme vstříc novým lesním zážitkům v lesní školce Hnízdo :-)

bottom of page